Пергаментний папір

Пергаментний папір - вид щільного паперу, яка не пропускає жир і вологу.

Опції для оформлення замовлення

Вид бумаги
Плотность г/м2
Ширина
Цвет
от 60.00 грн/кг
Ціна без ПДВ
Вартість залежить від обсягу замовлення.
Менеджер розрахує точну суму!

Вашу заявку успішно відправлено

Мы свяжемся с Вами в течении рабочего дня
На всі оформлені замовлення з сайту знижка до 7%
  • Доставка по Україні
  • Оплата готівкою і безготівково
  • Гнучкі умови поставок
  • Гарантія якості продукції
  • Накопичувальна система знижок для постійних клієнтів

Що таке пергаментний папір

Пергамент - різновид термостійкого паперу, основна складова якого - оброблена целюлоза. Матеріал досить міцний, не пропускає жирів і вологи. Технологія виготовлення передбачає розчинення целюлозних волокон і подальше їх осадження в порах паперу, що забезпечує закоркування.

Найчастіше пергаментний папір використовують для приготування їжі в газових і мікрохвильових печах, духовці. Також вона служить сировиною для створення тарталеток - кондитерських форм. Папір виробляють у вигляді листів або рулонів білого, молочного, бурого кольору. Можливо нанесення малюнка (логотипу) на поверхню виробу.

Властивості пергаментного паперу

До основних параметрів пергаментного паперу слід віднести:

  • повітропроникність;
  • щільну структуру;
  • здатність затримувати вологу і маслянисті речовини.

Завдяки таким особливостям пергамент зберігає природний смак і аромат продуктів. Сторонні запахи не вбираються, а товар не пересихає. Упаковка підходить для зберігання вологої і жирної їжі, яка залишається захищеною від вогкості і появи цвілі.

Якісний пергаментний папір з обох сторін покритий жиронепроникною речовиною, яка захищає від пригорання. Вона не розмокає від води і не розсипається під дією високих температур.

Використання пергаментного паперу

Пергаментний папір підходить для приготування, зберігання продуктів (у тому числі і заморожених), їх транспортування. Найбільший інтерес до пакувального матеріалу проявляє харчова промисловість - з метою обгортання продукції, приготування різних страв (випікання, смаження, на пару). Більш того, щільний матеріал можна застосовувати повторно.

Готування їжі в такому папері має кілька переваг, адже дозволяє створювати страви без зайвого жиру. Поживна цінність продуктів зберігається без втрати смаку. Краї паперу можна зав'язувати, формуючи мішечки, в яких вариться їжа. Вона стане в нагоді для розігріву їжі в мікрохвильовій печі, розкочування тіста і заморожування продуктів.

Кулінарія - не єдина область, де використовується цей вид упаковки. Вона застосовується в сфері медицини для пакування стерильних інструментів, медикаментів, перев'язувальних матеріалів. Пергаментом також обмотують голчасті вироби.

Пергаментним папером вистилають днища ящиків, коробок. Обертають подарункові упаковки, сувеніри та інше. Матеріал затребуваний в фармакології, торговій галузі, на підприємствах швидкого харчування, в ресторанах і кафе. Папір купують для меблевої і текстильної промисловості.

Переваги пергаментного паперу

Позитивні характеристики пергаменту:

  1. Висока міцність, папір не розшаровується від води.
  2. Екологічність і безпека (завдяки рослинному походженню без зайвих домішок). Після використання розкладається на глюкозу, воду, целюлозу, вуглекислий газ - речовини, що не приносять шкоди навколишньому середовищу.
  3. Можливість тривалого застосування.
  4. Відсутність специфічних запахів.
  5. Стійкість до підвищених температур.
  6. Можливе нанесення на матеріал друку (за бажанням замовника).
  7. Застосовується двома способами - в ручному і автоматичному режимі (у другому випадку пакування відбувається на спеціальних стрічках).
  8. Швидка утилізація.
  9. Покращує культуру виготовлення кондитерських виробів (дозволяє економити час і зусилля на підтримання чистоти робочих поверхонь).
  10. Має розподільні властивості, завдяки чому їжа не пригорає.
  11. Сприяє виготовленню дієтичних продуктів, оскільки виключає використання маргаринів.
  12. Сировина відповідає стандартам якості матеріалів, що контактують з харчовими виробами.

Типи пергаментного паперу

Класифікація пергаментного паперу:

  1. А, Б, В - використовуються для пакування різних харчових продуктів, незалежно від рівня жирності або ж вологості. Призначені для ручного та автоматичного пакування.
  2. ВП - цей варіант підходить тільки для товарів, у яких помірний рівень жирності і вологості. Піддається ламінуванню, кашируванню, металізації, термодруку.
  3. ВП-М - папір призначений для косметичних засобів і побутової хімії.
  4. Д - відрізняється підвищеною термостійкістю, використовується для випічки і багатошарових упаковок.
  5. ЖВ - упаковка морозива.
  6. М - для медичної галузі.
  7. Н, НЖ - для звичайних продовольчих товарів, допускається їх зберігання протягом місяця.
  8. О - задовольняє господарсько-побутові потреби, необхідний для ручного фасування у громіздку тару.

Процес виготовлення пергаментного паперу

Пергамент називають рослинним папером, адже він виготовляється з целюлозної сировини хвойних і листяних дерев. В окремих випадках може застосовуватися звичайний папір, але до нього не додаються пластифікатори і смоли. Для отримання матеріалу сировина обробляється сірчаною кислотою (концентрація 50%) і деякими іншими реагентами.

У процесі виготовлення поверхня виробу перетворюється в ефіри, які з'єднуються з водою і формують амілоїд - з'єднання желеподібного типу. Ним просочується вся заготовка, через що вона стає прозорою. Волокна склеюються дуже щільно, так що в додаткових клейких компонентах немає потреби. Залишки кислот повністю видаляються, після чого папір висушується

Готовий пергамент стоншується приблизно до 35%, а його вага зменшується ще на 32-42%. При цьому показники міцності матеріалу зростають, як і жаростійкість.

Пергаментний папір оптом від компанії Стронгпак

Компанія Стронгпак пропонує пергаментний папір білого і бежевого відтінку. Ширина листа - 580 і 840 мм. Матеріал залишається популярним у багатьох сферах життєдіяльності і промислових галузях. У нашому асортименті ви знайдете пакувальний пергамент за доступною ціною, причому замовити продукцію можна оптом. Зв'язавшись з консультантом компанії, для вас проведуть безкоштовну консультацію і допоможуть підібрати потрібний товар.